Zgodnie z zasadami BHP jednym z obowiązków pracodawcy jest zapewnienie pracownikom dostępu do wody pitnej w zależności od rodzaju wykonywanej pracy. Najprostszym sposobem jest postawienie w firmie dystrybutora wody.

Do wyboru są dystrybutory wody sieciowej filtrujące wodę, dystrybutory bezbutlowe wody zimnej i gorącej oraz dystrybutory wody gazowanej. Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym powinien odznaczać się dystrybutor wody dla firm,
  • jakie są koszty dystrybutora wody w firmie,
  • gdzie najlepiej wydzierżawić dystrybutor wody do firmy.

Dystrybutor wody do biura – jakie powinien mieć cechy?

Dystrybutor wody do przestrzeni biurowej powinien odznaczać się eleganckim wyglądem i nowoczesnym designem, dzięki czemu idealnie wpasuje się w otoczenie. Dystrybutor może być stojący, nablatowy lub w formie wylewki, umożliwiając łatwe i bezpieczne czerpanie wody.

Poza tym dystrybutor wody do biura powinien nie tylko dostarczać zimną wodę pitną, ale też mieć funkcję podgrzewania. Dostęp do gorącej wody pozwala przyrządzać także ciepłe napoje, jak herbata i kawa.

Istotne jest także to, by dystrybutor wody posiadał odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że dostarczasz swoim pracownikom świeżą, czystą i zdrową wodę.

Dystrybutory filtrujące wodę z kranu – wygoda i funkcjonalność

Jednym z modeli dystrybutorów wody są te filtrujące wodę z kranu. To bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Jedynym wymogiem jest podłączenie dystrybutora do sieci wodnej. To wystarczy, by mieć nieprzerwany dostęp do wody odfiltrowanej ze wszelkich zanieczyszczeń.

Woda oczyszczona filtrem działającym na zasadzie odwróconej osmozy jest najzdrowsza i najsmaczniejsza, zupełnie jak krystalicznie czysta woda z górskiego źródła.

Jednocześnie firma może sporo zaoszczędzić, gdyż nie musi dodatkowo płacić za dostawy wody. Płaci jedynie koszty dzierżawy urządzenia. Jest to też rozwiązanie przyjazne dla środowiska, gdyż dystrybutory wody sieciowej nie wymagają kupowania wody w butlach wykonanych z tworzywa sztucznego.

Dystrybutory wody gazowanej dla firm

Dystrybutory wody gazowanej to urządzenia, które oprócz dostarczania przefiltrowanej, czystej wody mogą dodatkowo nasycać ją dwutlenkiem węgla. Dzięki temu woda gazowana jest zawsze świeża i przepyszna.

Tego rodzaju dystrybutory wody sprawdzą się zwłaszcza w punktach gastronomicznych oraz biurach. Doskonale orzeźwią też pracowników fizycznych. Dostęp do wody gazowanej umożliwia szybkie przygotowanie orzeźwiających napojów, co jest szczególnie praktyczne w okresie letnim, gdy panują wysokie temperatury.

Dystrybutory wody gazowanej są znacznie tańsze w porównaniu do zakupu tradycyjnej gazowanej wody butelkowanej i pozwalają ograniczyć zużycie plastikowych opakowań.

Jednocześnie dystrybutory wody gazowanej posiadają funkcję wody zimnej i gorącej, zatem sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą, umożliwiając przygotowywanie rozgrzewających napojów.

Skorzystaj z oferty dzierżawy dystrybutorów wody dostarczanych przez Arka Sp. z o.o.

Wybierając wodę z dystrybutora do firmy, ważna jest nie tylko decyzja o rodzaju dystrybutora, ale także wybór dostawcy wody, z którym nawiążemy współpracę w tym zakresie.

Atrakcyjna oferta powinna obejmować nie tylko dzierżawę urządzenia, ale też jego regularne przeglądy techniczne, serwis i naprawę urządzenia lub jego wymianę oraz możliwość indywidualnego dostosowania niektórych warunków umowy.

Arka Sp. z o.o. to firma oferująca dzierżawę urządzeń dystrybuujących wodę dla firm i biur wraz z montażem i serwisem urządzenia na terenie Warszawy i całej Polski. Oferuje wyłącznie sprawdzone, wysokiej klasy urządzenia stworzone specjalnie z myślą o miejscach pracy.

Już od 80 złotych miesięcznie możesz zapewnić pracownikom dostęp do wysokiej jakości wody i w ten sposób zadbać o ich samopoczucie i zdrowie.

Dystrybutory bezbutlowe pozwalają oszczędzić czas i pieniądze potrzebne do zakupu i transportu butelkowanej wody na teren firmy. Zamiast tego możesz opłacić jedynie rachunek za wodę oraz wynajem dystrybutora. To oszczędności na poziomie nawet 75%!

Wynajmując dystrybutor wody do firmy w Arka Sp. z o.o., możesz liczyć na bezpłatny transport, montaż oraz serwis. Na wypadek awarii wystarczy zgłosić ją telefonicznie, by fachowcy szybko i sprawnie dokonali naprawy lub wymiany urządzenia.

Zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się z ofertą i ustalenia indywidualnych warunków umowy dzierżawy dystrybutora wody.

Arka Sp. z o.o. proponuje swoje usługi na terenie całej Polski, zwłaszcza w większych miastach, m.in. Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Toruniu, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie i wielu innych.

Przeczytaj również:

Dystrybutor wody dla firm — jaki wybrać?

Rodzaje dystrybutorów do wody

Jak działa dystrybutor wody?