W każdym biurze pracownicy powinni mieć dostęp do wody pitnej wysokiej jakości. Latem częściej sięgamy po zimną wodę, aby się orzeźwić. Zimą natomiast chętniej korzystamy z gorącej wody do przygotowywania ciepłych, rozgrzewających napojów. Czy gorąca woda z dystrybutora do biura to dobry pomysł?

Sprawdź, jakie zalety ma to rozwiązanie.

Działanie dystrybutora gorącej wody

Dystrybutor z gorącą wodą zapewnia do niej stały dostęp. Zawiera system filtracyjny i jest podłączony do sieci wodociągowej, dzięki czemu woda zawsze jest świeża. Dzięki wbudowanej grzałce podgrzewanie wody następuje natychmiastowo, w przeciwieństwie do tradycyjnego gotowania wody w czajniku.
Dzięki temu można od razu przygotować ciepły napój – bez oczekiwania na gorącą wodę. Poza tym dystrybutor gorącej wody ma możliwość regulowania jej temperatury i dostosowania jej do indywidualnych potrzeb. Dzięki temu jest łatwy w obsłudze i działa bardzo intuicyjnie.

Zastosowanie dystrybutora wody do biura z gorącą wodą

Dystrybutor wody do biura z gorącą wodą to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie nie ma klasycznego zaplecza socjalnego z dostępem do klasycznej kuchni i czajnika. Dystrybutor można podłączyć do sieci wodociągowej i ustawić na blacie lub podłodze.

Gorąca woda z dystrybutora to także dobre rozwiązanie w przypadku firm zatrudniających wielu pracowników, takich jak duże korporacje czy firmy szkoleniowe. Dzięki dystrybutorom każdy pracownik może w dowolnym momencie przygotować sobie kawę lub herbatę.

Dystrybutor gorącej wody w biurze ułatwi też szybkie i sprawne przygotowanie kawy i herbaty dla kontrahentów lub klientów w trakcie spotkania biznesowego. Natychmiastowy dostęp do gorącej wody eliminuje konieczność niezręcznego oczekiwania na napoje, a to z pewnością przekłada się na lepsze stosunki biznesowe.

Zalety dystrybutora gorącej wody do biura

Jedną z największych zalet bezbutlowego dystrybutora wody gorącej jest to, że można ją uzyskać natychmiast. Szybkość działania pozwala na przygotowanie ciepłego napoju w dowolnym momencie, bez zbędnego oczekiwania.

Biorąc pod uwagę specyfikę pracy biurowej, ma to znaczenie w kontekście dobrego dysponowania czasem. Pracownik skupiony na swoim zadaniu nie musi rozpraszać się koniecznością oczekiwania na gorącą wodę, by przygotować sobie coś ciepłego do picia. Po prostu podchodzi do dystrybutora, zalewa gorącą wodą kubek kawy czy herbaty i wraca do swoich zajęć.

Innym atutem dystrybutorów jest możliwość dopasowania temperatury wody do indywidualnych potrzeb – dzięki zmieszaniu ze sobą wody zimnej i gorącej. W przypadku wody zagotowanej w czajniku możemy jedynie odczekać, aż wrzątek nieco przestygnie.

Z dystrybutorem nie ma tego problemu. Po prostu nalewamy w odpowiednich proporcjach wodę zimną i gorącą, by uzyskać jej idealną temperaturę. W ten sposób można przygotować nie tylko napoje, ale też ciepłe przekąski, na przykład owsianki czy zupy instant.

Dystrybutor wody gorącej to także ekologiczne rozwiązanie. Dystrybutor korzysta z wody dostarczanej siecią wodociągową. Nie ma więc konieczności kupowania butli z wodą, które zostały wykonane z tworzywa sztucznego, jak również wody mineralnej butelkowanej, co generuje sporą ilość odpadów.
Nawet jeśli woda z sieci jest kiepskiej jakości, dystrybutor posiada wbudowane filtry, które ją oczyszczają, poprawiając jej smak oraz właściwości zdrowotne. Mamy więc gwarancję najwyższej jakości wody pitnej wolnej od jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Pracodawcy dostrzegają, że zamontowanie w biurze dystrybutorów wody zimnej i gorącej rozwiązuje problem dostarczenia odpowiedniej ilości wody dla pracowników w najbardziej opłacalny sposób.
Stały dostęp do świeżej wody umożliwia pracownikom zachowanie odpowiedniego nawodnienia, co przekłada się na samopoczucie i poziom koncentracji. A to oczywiście oznacza lepsze wyniki pracy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając nowoczesny dystrybutor z wodą gorącą?

Nowoczesne dystrybutory wody mają dodatkowe funkcje, które mogą mieć znaczenie w przypadku wyboru wody do biura.

Warto zwrócić uwagę na sposób montażu oraz wielkość dystrybutora. Dystrybutory nablatowe charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i będą idealne do małych przestrzeni. Z kolei modele wolnostojące są nieco większe, ale prezentują się bardzo atrakcyjnie, wpisując się w biurowy klimat.
Wielofunkcyjne dystrybutory wody zapewniają nie tylko wodę zimną i gorącą, ale też gazowaną poprzez nasycenie jej CO2. Niektóre modele przygotowują też kostki lodu.

Rozbudowany system filtracji nie tylko oczyszcza wodę, ale może ją też wzbogacać w cenne minerały. Dzięki temu woda jest smaczna oraz zdrowa. Przygotowane z jej użyciem ciepłe napoje również lepiej smakują.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą wynajmu, dzierżawy lub zakupu dystrybutorów wody. Gwarantujemy atrakcyjne warunki umowy, najniższe ceny i niezawodne urządzenia.

Sprawdź również:

Dystrybutor wody dla firm — jaki wybrać?

Rodzaje dystrybutorów do wody

Dystrybutory wody – jakie mają wady i zalety?