FIRMA, KTÓRA ZAPEWNIA SWOIM PRACOWQNIKOM I KLIENTOM WODĘ DO PICIA TO FIRMA DZIAŁAJĄCA PROFESJONALNIE.

JAKA WODA DO BIURA JEST NAJLEPSZA?

Może się wydawać, że woda do biura, nie jest sprawą wielkiej wagi. Nic bardziej mylnego. Jeśli zapraszasz kontrahentów na spotkania biznesowe, klientów do swojej siedziby albo oferujesz usługi, na których wykonanie trzeba poczekać w korytarzu, pomyśl o tym, jakie napoje zaoferujesz. Firma, która częstuje smaczną wodą dobrej jakości, będzie uchodzić za bardziej profesjonalną.

JAKA WODA DO BIURA NAJLEPIEJ SIĘ SPRAWDZI?

Odpada kranówka. W wielu miejscowościach jej smak i zapach pozostawia wiele do życzenia. Nawet podana w kryształowej szklance będzie absolutną antyreklamą. Kolejna opcja to woda butelkowana – smakuje lepiej, ale na dłuższą metę nie jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza w dużej firmie. Ekonomia, ekologia i estetyka podpowiadają inny wybór: dystrybutory wody.

DYSTRYBUTORY WODY –  JAKIE NAJLEPSZE?

Na rynku dostępne są dystrybutory w wymiennymi baniakami. To dość popularne rozwiązanie, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Być może przy stosunkowo niewielkim spożyciu i jednoczesnym regularnym wymianom baniaka z wodą, jest to rozwiązanie do przyjęcia. Jednak należy pamiętać, że woda, aby była czysta, musi być w ciągłym ruchu. Wodę butelkowaną (wielkość pojemnika nie ma tu znaczenia), powinno się przechowywać w ciemnym, chłodnym pomieszczeniu i zużyć w ciągu kilku dni od otwarcia. Czy wiesz, jak długo przechowywana jest woda w magazynie, zanim zostanie dostarczona do Twojego biura? Czy masz przestrzeń na magazynowanie baniaków w swojej siedzibie? Pamiętaj też, że butla, w której pojawi się zielony osad, nie będzie dobrą wizytówką firmy.

A MOŻE BEZBUTLOWE DYSTRYBUTORY WODY?

Woda filtrowana to najlepsza opcja dla firm. Niestety w Polsce wciąż mało popularna. Z czego wynika taki stan rzeczy? Być może wciąż nie mamy zaufania do filtrów montowanych pod zlewem, a problem picia wody „prosto z kranu” ma uwarunkowanie psychologicznie. Woda z butelki wydaje się bardziej elegancka i w naszej świadomości – zdrowsza. Z drugiej strony koszt montażu urządzeń z system filtracji oceniamy za dość wysoki i nie warty swojej ceny. Nic bardziej mylnego. Jednorazowa instalacja filtrów wody szybko zwraca się w czteroosobowej rodzinie, a co dopiero w przedsiębiorstwie. Woda oczyszczana przez filtry odwróconej osmozy jest co najmniej tak samo czysta, jak woda butelkowana. A estetyka? Czy plastikowa butelka naprawdę ma bardziej estetyczną formę niż elegancki, minimalistyczny dystrybutor?

Oczywiście nie ma co demonizować faktycznego znaczenia, jakie ma woda do biura. Warto jednak nie pomijać tego szczegółu, bo składa się on na wizerunek firmy i dobre wrażenie, z jakim zostanie Twój klient lub kontrahent.