• ARKA Sp. z o. o.
  • [22] 867 07 20

RODZAJE SYSTEMÓW FILTRUJĄCYCH ZASTOSOWANE W BEZBUTLOWYCH DYSTRYBUTORACH FILTRUJĄCYCH WODĘ.

Cze 21, 2021 Brak kategorii
RODZAJE SYSTEMÓW FILTRUJĄCYCH ZASTOSOWANE W BEZBUTLOWYCH DYSTRYBUTORACH FILTRUJĄCYCH WODĘ.

DYSTRYBUTOR FILTRUJĄCY – TANIA WODA DO FIRMY I DO BIURA.

Coraz częściej wybieranym rozwiązaniem zaopatrzenia w wodę pitną pracowników biur, firm czy lokali gastronomicznych są bezbutlowe dystrybutory filtrujące wodę. Zapewniają one dostęp do wody zimnej, gorącej a nawet gazowanej. Jest to zdecydowanie bardziej przystępny sposób, aby zapewnić pracownikom nieograniczony dostęp do wody pitnej. Głównym atutem zaopatrzenia się w taki dystrybutor jest fakt, że znika problem dystrybucji oraz utylizacji odpadów PET . Takie dystrybutory najczęściej ustawiane są w aneksach kuchennych lub korytarzach, aby ułatwić swobodny dostęp do urządzenia. Nie można też zapominać o bardzo istotnym czynniku mającym wpływ na wybór takiego rozwiązania: jest ono po prostu tańsze i nie pochłania czasu osobom z biura odpowiedzialnym za zaopatrzenie. Woda jest zawsze dostępna, zawsze świeża i w żądanej temperaturze.

JAK DZIAŁA BEZBUTLOWY DYSTRYBUTOR WODY?

Pobierana z sieci woda jest filtrowana w dystrybutorach wody w sposób mechaniczny. Niektóre urządzenia posiadają zbiorniki do jej przechowywania, inne działają przepływowo. Woda po filtracyjnym oczyszczeniu jest dodatkowo poddawana działaniu promieni UV lub ozonowaniu. Zabieg ten niszczy wszelkie drobnoustroje i bakterie, jeśli takowe ewentualnie znalazłyby się w sieci wodociągowej. Jedną z opcji jest gazowana woda z dystrybutora, którą otrzymujemy po wybraniu funkcji mieszania czystej cieczy z dwutlenkiem węgla. Stałe połączenie dystrybutora z siecią wodociągową gwarantuje otrzymywanie zawsze świeżej wody.

Popularne systemy filtracyjne.

Dużą popularnością szczególnie wśród małych firm cieszą się systemy filtracyjne oparte na technologii odwróconej osmozy, które podają zawsze świeżą i smaczną wodę. Dzięki filtrom woda zostaje oczyszczona z zanieczyszczeń pochodzących z instalacji wewnętrznych. Proces ten przekłada się na smak przygotowywanych napojów. Należy zwrócić uwagę, iż metoda ta jest bardzo ekologiczna. Przy jej stosowaniu nie powstają zbędne odpady. Ta opcja zarezerwowana jest dla bezbutlowych dystrybutorów filtrujących wodę podłączonych bezpośrednio do sieci wodociągowej.

Na czym polega filtracja system filtracyjny odwróconej osmozy?

Technologia odwróconej osmozy jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Proces ten jest uwarunkowany obecnością błony (półprzepuszczalnej membrany), przez którą mogą przeniknąć jedynie cząsteczki wody. Odwrócona osmoza to- w uproszczeniu proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę. Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na błonie membrany, na drugą stronę membrany przedostają się jedynie cząsteczki wody i prostych związków chemicznych takich jak niezłożone roztwory soli mineralnych. W efekcie klient otrzymuje do dyspozycji idealnie czystą wodę.

131338832 867071710726324 5334165177938422554 n

Przez woda

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *