[22] 867 07 20

SZKODY WYWOŁYWANE W ORGANIŹMIE PRZEZ BAKTERIE WYSTĘPUJĄCE W WODZIE.

 

W wielu miejscach nadal występuje problem z nadmiarem bakterii obecnych w wodzie.

Z czego to wynika?

Główny powód to niska świadomość właścicieli – niewłaściwa budowa szamb, opryski i nawozy stosowane w bliskiej odległości źródła czerpania wody. Poza tym przyczyną może też być niezbyt częste i niedokładne odkażanie studni, budowanie za płytkich studni, oraz obecność żelaza w cieczy.

PROSTE POZBYCIE SIĘ BAKTERII Z WODY!

Występowanie bakterii w wodzie nie jest problemem związanym tylko z wodą pochodzącą z własnego ujęcia. Najczęściej pojawiającymi się bakteriami w sieci wodociągowej są Legionella. Są to bakterie wodne termofilne, rozwijające się w instalacjach wody ciepłej. Ich komórki, w formie przetrwalnikowej potrafią przetrwać w wodociągach nawet do 3 lat. Bakterie Legionella powodują chorobę -legionelliozę, czyli tzw. chorobę legionistów.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_legionist%C3%B3w

To niestety nie wszystko… Poza Legionellą znajdują się też paciorkowce, które wywołują szkarlatynę, ropne zapalenie gardła czy zapalenie płuc. Jest to ogromny problem w szpitalach, czy innych instytucjach, które muszą spełniać bardzo restrykcyjne wymogi.

Na rynku spotykamy się z wieloma różnymi sposobami na oczyszczanie wody i pozbycie się bakterii. Dużym uznaniem wśród klientów cieszy się system odwróconej osmozy https://doskonalawoda.pl/poradnik-odwrocona-osmoza/10-jakie-zanieczyszczenia-usuwaja-filtry-odwroconej-osmozy.html lub dezynfekcja promieniowaniem ultrafoletowym.

Usuwanie bakterii za pomocą odwróconej osmozy lub lampy UV

Skuteczne usunięcie bakterii z wody jest niezbędne. W warunkach domowych można je realizować poprzez system odwróconej osmozy lub lampę UV. Obydwa sposoby są stosunkowo tanie i bardzo skuteczne. W przypadku znacznej ilości bakterii w wodzie występujących wraz z innymi zanieczyszczeniami, dezynfekcja wody jest ostatnim etapem jej uzdatniania. Jeśli szukasz profesjonalnych urządzeń do uzdatniania wody, to dobrze trafiłeś!

https://doskonalawoda.pl/produkty/filtry-wody-dla-domu