SALACJA = WYGODA, NAJWYŻSZA JAKOŚĆ

Filtr odwróconej osmozy SALACJA to nowoczesne urządzenie idealne dla wszystkich, którzy cenią sobie niezawodność, estetykę idące w parze z nowatorstwem, profesjonalizmem oraz oszczędnościami finansowymi.

Dystrybutor wody SALACJA poprzez stonowany design doskonale komponuje się z większością wystrojów wnętrz, jest więc elementem użytkowym, który stanowi idealne dopełnienie wyposażenia każdej kuchni .

Szczególnie polecamy go tym, dla których ważne są funkcjonalność, ergonomia użytkowania, komfort. SALACJA nie wymaga podłączenia do energii elektrycznej. Dodatkowo poprzez niewielkie rozmiary pozwala w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń kuchenną.

Filtr odwróconej osmozy Salacja

Technologia odwróconej osmozy jest naturalnym procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Proces ten jest uwarunkowany obecnością błony (półprzepuszczalnej membrany), przez którą mogą przeniknąć jedynie cząsteczki wody. Odwrócona osmoza (ang.: reverse osmosis – RO) jest to – w uproszczeniu – proces, w którym zanieczyszczona woda przenika przez półprzepuszczalną błonę (membranę). Wszelkie zanieczyszczenia pozostają na błonie membrany, na drugą stronę membrany przedostają się jedynie cząsteczki wody i prostych związków chemicznych takich jak niezłożone roztwory soli mineralnych. W efekcie konsument otrzymuje do dyspozycji idealnie czystą wodę.

Zastosowana w urządzeniu technologia odwróconej osmozy w połączeniu z systemem filtrów osadowych i aktywnych daje wodę praktycznie pozbawioną wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń takich jak trujące i rakotwórcze związki chemiczne, metale ciężkie, bakterie i wirusy.

Urządzenia po bardzo prostym podłączeniu do sieci wodno – kanalizacyjnej zapewniają natychmiastowy dostęp do doskonale czystej wody, oszczędzając czas i pieniądze.

Filtry Filtr mechaniczno-węglowy
Membrana osmotyczna
Filtr z węglem szlifującym
Ceramiczny filtr antybakteryjny
Pojemność zbiornika 6,5 l
Ilość filtrowanej wody na godzinę 4,7 l/godz
Wymiary (szer – głęb – wys) w mm 304 – 409 – 404 mm
Waga 5,7 kg