[22] 867 07 20

Fakty i mity na temat RO

Drogie i tanie filtry do wody są tak samo dobre - MIT

Lubisz oszczędzać? Nawet jeśli nie dbasz aż tak bardzo o dodatkowe oszczędności, to z pewnością nie lubisz przepłacać. W sklepach - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych - znajdziesz mnóstwo ofert filtrów do wody wykorzystujących proces odwróconej osmozy. Ceny urządzeń wyglądających bardzo podobnie wahają się od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

-- Skąd ta różnica? --

Czy płacę za markę? Jakość? A może po prostu jakaś firma karygodnie winduje sobie ceny?

Wielu dochodzi do wniosku, że filtr to filtr i ten za 300 zł będzie tak samo dobry, jak ten za 3.000 zł. Dlaczego takie podejście jest błędne?

Tak ogromne różnice w cenach mogą być spowodowane tylko jednym - jakością. Nie chodzi jednak o jakość wykonania, wykończenia czy trwałość urządzeń. Chodzi o jakość wody, którą pijemy. Za kilkaset złotych nie da się wyprodukować filtra do wody z tworzyw odpowiednio zabezpieczonych przed przedostawaniem się szkodliwych substancji.

Tanie filtry do wody są masowo produkowane w dalekowschodnich fabrykach, przy wykorzystaniu tworzyw niekoniecznie bezpiecznych dla naszego zdrowia. Co z tego, że w procesie odwróconej osmozy woda zostanie oczyszczona, skoro wydzielające się szkodliwe związki z tworzyw i tak uczynią ją niebezpieczną dla zdrowia?

Jeśli jesteś osobą, której leży na sercu zdrowie i bezpieczeństwo Twojej rodziny, wybierz filtr do wody wysokiej jakości. Nie oszczędzaj na sobie i na swojej rodzinie. Wysokiej jakości urządzenia od filtrowania wody są wykonane z bezpiecznych dla zdrowia tworzyw - gruntownie przebadanych w specjalistycznych laboratoriach.

-- Nie każdy drogi filtr do wody jest tak samo dobry --

Pamiętasz czasy, gdy domokrążcy sprzedawali ludziom za kilka tysięcy złotych filtry, które nie były warte nawet kilkuset złotych? Takich sprzedawców należy nazwać zwykłymi naciągaczami. Z tej historii wynika jednak pewna lekcja: To, że filtr jest drogi, nie oznacza, że jest dobry. Jeśli chcesz mieć pewność, że kupisz wysokiej jakości filtr odwróconej osmozy, sprawdź jego pochodzenie i przede wszystkim certyfikaty. Bądź rozsądny i nie daj się nabrać.

Kawa i herbata wysuszają organizm - PRAWDA

Kto z nas nie lubi napić się aromatycznej kawy o poranku lub gorącej herbaty w długi zimowy wieczór? Nie od dziś wiadomo, że napary te mają dużo pożytecznych właściwości. Czy jednak mogą zastąpić wodę do picia? Osoby, które tak uważają, są w błędzie. Kawa i herbata nie tylko nie zastępują wody - mogą się wręcz przyczynić do odwodnienia organizmu. Dla wielu z nas napary te są jedynymi źródłami płynów, co wpływa na znaczne odwodnienie organizmu. Objawami takiego stanu mogą być wysuszenie skóry, problemy z koncentracją, senność, niecierpliwość, bóle głowy, a w skrajnych przypadkach nawet astma, cukrzyca, choroby serca, nadciśnienie czy choroby skóry, takie jak egzema czy trądzik.

Oczywiście nie oznacza to, iż musimy koniecznie usunąć z naszej diety napoje takie jak kawa czy herbata. Musimy jednak pamiętać o regularnym piciu czystej wody w odpowiednich ilościach. W zależności od wieku, wagi i stylu życia, powinniśmy wypijać od 1,5 do nawet 6 litrów wody dziennie. Dzięki temu unikniemy odwodnienia i zachowamy dobry metabolizm i atrakcyjny wygląd.

Woda butelkowana zawsze jest wolna od zanieczyszczeń  - MIT

Błękitnawa butelka z wodą do picia zawsze wygląda krystalicznie czysto? Rzeczywiście tak wygląda, jednak - jak to często bywa - nie warto oceniać tylko po pozorach. Aby woda zachowała czystość i aby nie rozwinęły się w niej szkodliwe mikroorganizmy, musi być trzymana w chłodnym pomieszczeniu bez dostępu do światła. Czy wyobrażasz sobie, iż w supermarketach czy nawet jakichkolwiek innych sklepach palety w wodą butelkowaną zawsze mają takie warunki? Prawda jest taka, że często całymi dniami stoją na zewnętrz narażone na negatywny wpływ promieni słonecznych. Oczywiście nie widzimy skutków przechowywania wody w takich warunkach - jednak skutki te są realne. Kupując wodę butelkowaną musisz się liczyć z tym, że potrafi ona być zanieczyszczona różnymi mikroorganizmami, takimi jak bakterie czy wirusy.

Czy woda z filtra jest lepsza od butelkowanej? Przede wszystkim nie jest narażona na rozwinięcie mikroorganizmów. Wszystko dzięki zbiornikowi, który nie przepuszcza promieni słonecznych. Bakterie i wirusy nie mają prawa się rozwinąć, pomimo iż filtry czerpią zwykłą wodę wodociągową. Woda filtrowana jest bezpieczna dla naszego zdrowia - dla zdrowia Twojego i Twojej rodziny.