Logo
Wydrukuj tę stronę
ZASTOSOWANIE MEMBRANY DO ODWRÓCONEJ OSMOZY.

ZASTOSOWANIE MEMBRANY DO ODWRÓCONEJ OSMOZY.

Czy w zbiorniku jest mało wody, czy napełnia się bardzo powoli? Czy w filtrze nie ma wody? Zasada działania systemu odwróconej osmozy.

Aby zapobiegać zatruciu i rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, zaistniała potrzeba opracowania wyspecjalizowanych systemów filtrujących, które mogłyby być wykorzystane do skutecznego usuwania szkodliwych zanieczyszczeń, które występują w wodzie.

W systemach odwróconej osmozy mogą istnieć różne urządzenia zwane „schodami”. W przypadkach, w których wymagana jest woda o wysokiej czystości, najczęściej stosuje się systemy dwustopniowe, ponieważ zasadniczo oczyszczają one wodę dwukrotnie w dwóch oddzielnych połączonych szeregowo systemach. Te konfiguracje można zoptymalizować, co następnie wpływa na ogólną wydajność systemu.

Oczyszczanie wody metodą odwróconej osmozy: zasada działania systemów membranowych

Proces odwróconej osmozy jest naturalnym procesem fizycznym. Woda przepuszczana jest pod ciśnieniem przez półprzepuszczalną membranę. Mają tak mikroskopijne pory, że przepuszczają jedynie cząsteczki wody. Wszystkie inne duże cząsteczki substancji są uwalniane. Łączą się z nieoczyszczoną wodą przez otwór spustowy w kanale ściekowym.

W skrócie filtry odwróconej osmozy można opisać następująco: są to urządzenia oparte na innowacyjnej technologii oczyszczania wody. Jeśli nie wejdziesz w szczegóły i nie odrzucisz wszystkich niuansów technologicznych, woda jest w nich filtrowana ze względu na obecność specjalnej membrany przeznaczonej do usuwania zanieczyszczeń z rozpuszczonej wody. Korzystając z technologii uzdatniania wody z odwróconą osmozą, możesz oczyścić wodę z cząstek, których rozmiary nie przekraczają 0,001-0 0001 mikrona. Zakres ten obejmuje większość zanieczyszczeń, które można znaleźć w wodzie: sole twardości, barwniki, małe cząsteczki, jony sodu, siarczany i azotany.

Skutki spożywania wody, bez filtracji.

Wysokie stężenia fluoru zaburzają normalny przebieg procesów enzymatycznych w organizmie, co przyczynia się do zaburzeń metabolicznych. Prowadzi to do ryzyka wielu chorób. Przy dziennym spożyciu większym niż 2,5 mg rozwija się fluorescencja zębów i może wystąpić osteoskleroza.

Dodatkowe wkłady, które wykonują funkcje dodatkowe i są zainstalowane w systemie w celu poprawy właściwości jakości wody:

 • Mineralizator ze względu na zastosowanie, którego woda do oczyszczenia jest nasycona minerałami i solami niezbędnymi do utrzymania prawidłowej równowagi soli w organizmie. Ponadto woda przechodząca przez filtry do wody z odwróconą osmozą ma wyższe pH;
 • Jonizatorprzeznaczony do jonizacji wody i usuwania jonów ujemnych. Woda przepływająca przez filtry z jonizatorami charakteryzuje się łatwiejszą absorpcją w ludzkim ciele, przyczynia się do najbardziej optymalnej regulacji poziomu pH, a także usuwania toksyn z organizmu;
 • Wkład bioceramicznyprzywracanie naturalnej struktury wody. Zastosowanie wody przepływającej przez jednostkę odwróconej osmozy z wkładem bioceramicznym pomaga oczyścić organizm, usunąć toksyny i spowalnia utlenianie wolnych rodników;
 • Wkład zmiękczającyUstawiając to, otrzymasz wodę oczyszczoną z jonów wapnia, która jest odpowiedzialna za twardość wody.

Proces oczyszczania wody metodą odwróconej osmozy

Zasada działania nowoczesnych instalacji odwróconej osmozy opiera się na przepuszczaniu wody, która została wstępnie oczyszczona mechanicznie przez półprzepuszczalną membranę, charakteryzującą się obecnością mikroskopijnych porów, które zatrzymują zanieczyszczenia, które są następnie wymywane przez przepływ wody do systemu kanalizacyjnego. Wstępne czyszczenie mechaniczne jest pierwszym i niezbędnym etapem oczyszczania wody, ponieważ największe cząstki wpadające do porów membrany filtracyjnej mogą je zatkać, co obniży charakterystykę pracy urządzenia do odwróconej osmozy lub całkowicie go wyłączy.

Etap obróbki wstępnej obejmuje przepuszczenie wody przez filtr, który obejmuje system wkładów i składa się z kilku etapów, które zostaną wymienione poniżej:

 • Filtr zgrubny opóźnianie dużych cząstek mechanicznych (piasku i rdzy);
 • Blok węglowy, przeznaczone do oczyszczania wody z produktów naftowych, fenoli, chloru i metali ciężkich;
 • Filtr dokładny- etap, podczas którego następuje końcowe oczyszczenie wody, które polega na usunięciu cząstek mniejszych niż 1 mikron.

W czwartym etapie oczyszczania woda przepływa bezpośrednio membrana do odwróconej osmozy. Na tym etapie woda jest filtrowana przez pory membrany, której rozmiar pomaga usuwać z wody bakterie i inne zanieczyszczenia „małego kalibru”;

Po przefiltrowaniu wody przez pory membrany odwróconej osmozy gromadzi się ona w szczelnym pojemniku wykonanym z metalu lub plastiku, oddzielonym gumową membraną. Z jednej strony z membrany powietrze jest pompowane do pojemnika, z drugiej strony woda dostaje się.

Po otwarciu kranu woda jest wypychana ze zbiornika, po czym przechodzi przez piąty etap czyszczenia - filtr węglowy. Po pięciostopniowym oczyszczeniu woda staje się całkowicie gotowa do użycia, ma przyjemny smak i zapach.

 

Korzyści z filtrów odwróconej osmozy.

 • Najwyższy poziom oczyszczania wody w porównaniu z innymi urządzeniami filtrującymi;
 • Nie ma potrzeby stosowania dodatkowych odczynników podczas działania instalacji do odwróconej osmozy;
 • Urządzenia do odwróconej osmozy charakteryzują się zwartym układem wyposażenia zawartym w ich zestawie;
 • W sprzedaży można znaleźć wiele modeli filtrów odwróconej osmozy, charakteryzujących się różną wydajnością i szerokim zakresem cech operacyjnych, co pozwala na ich stosowanie zarówno do celów domowych, jak i komercyjnych;
 • Łatwość użycia i mało wymagające podczas pracy;
 • Zautomatyzowane działanie instalacji to kolejna zaleta filtrów odwróconej osmozy;

Cechy konstrukcyjne takich instalacji są również na najwyższym poziomie. Ich charakterystyczną cechą jest system modułowy, dzięki któremu masz możliwość zwiększenia wydajności instalacji ze standardowym wyposażeniem poprzez zintegrowanie dodatkowych wkładów filtracyjnych

 

DoskonałaWoda.pl © DoskonałaWoda