[22] 867 07 20

Jakie zanieczyszczenia usuwają filtry odwróconej osmozy?

Sól i inne szkodliwe związki chemiczne.

Filtry odwróconej osmozy powstały dla celów Marynarki Wojennej. Umożliwiały żołnierzom uzyskiwanie czystej wody ze słonej wody morskiej.

Stosując filtry odwróconej osmozy masz więc pewność, że Twoja woda wolna jest od szkodliwej soli. Jeśli masz wysokie ciśnienie lub lekarz z innego powodu zalecił Ci maksymalne ograniczenie soli w diecie, zainwestuj w dobrej jakości filtr oczyszczający wodę przy zastosowaniu systemu odwróconej osmozy. Dzięki wykorzystaniu membrany TFC filtr usuwa z wody 90% związków chemicznych.

  • Bakterie i wirusy

Woda z kranów w naszych mieszkaniach jest pełna najróżniejszego rodzaju bakterii i wirusów. O ile więc sól może jedynie niekorzystnie wpłynąć na naszą dietę, o tyle bakterie mogą już spowodować poważne problemy. Dzięki czemu woda z filtra jest wolna od tego rodzaju zanieczyszczeń? Wszystko dzięki mikrootworkom w półprzepuszczalnej błonie membrany. Otworki te są na tyle mniejsze od wszelkich bakterii i wirusów, że nie przepuszczą żadnego z nich. Dzięki piciu takiej wody Twój organizm będzie zdrowy i dobrze nawodniony.

  • Inne substancje chemiczne

Filtry działające na zasadzie odwróconej osmozy usuwają od 90 do 97 % związków chemicznych z wody. Pozostają w niej jedynie proste związki soli pierwiastków i mikroelementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu.

Czy w procesie odwróconej osmozy powstaje woda destylowana?

Woda z filtra wykorzystującego system odwróconej osmozy jest tak czysta, że bywa porównywana z wodą destylowaną. Nie ma w tym jednak zbyt wiele prawdy. Woda oczyszczona z wykorzystaniem systemu odwróconej osmozy jest czysta, jednak jej smak jest o wiele lepszy niż wody destylowanej. Filtry odwróconej osmozy nie usuwają rozpuszczonych w wodzie gazów, takich jak tlen, azot czy dwutlenek węgla. Dzięki temu woda smakuje o niebo lepiej. Kto kiedykolwiek pił wodę destylowaną wie, że jest ona mdła i niesmaczna. Dzieje się tak właśnie ze względu na usuwanie tych rozpuszczonych gazów.

W błędzie jest ten, kto myśli, że woda destylowana jest czystsza od filtrowanej. Destylacja nie usuwa bowiem wszystkich produktów chlorowania wody. Na przykład niektóre ropopochodne związki chloru mają niższy punkt wrzenia niż woda. Z parą „wracają” do oczyszczonej wody. Stosowanie filtra odwróconej osmozy zapewni Ci bezpieczeństwo od tych szkodliwych substancji.