[22] 867 07 20

Fakty i mity na temat RO Wyróżniony

Drogie i tanie filtry do wody są tak samo dobre - MIT

Lubisz oszczędzać? Nawet jeśli nie dbasz aż tak bardzo o dodatkowe oszczędności, to z pewnością nie lubisz przepłacać. W sklepach - zarówno tych stacjonarnych, jak i internetowych - znajdziesz mnóstwo ofert filtrów do wody wykorzystujących proces odwróconej osmozy. Ceny urządzeń wyglądających bardzo podobnie wahają się od kilkuset, do nawet kilku tysięcy złotych.

Jaką wodę pić?

Skoro woda mineralna nie spełnia swojego podstawowego zadania, możemy się zastanawiać, jaką wodę pić. Wiele osób dochodzi do wniosku, że równie smaczna i czysta jest woda z ich kranów. Stacje uzdatniania wody robią swoje, a odkąd Polska weszła do Unii Europejskiej, woda musi odpowiadać wysokim standardom. Jednak czy rzeczywiście picie wody prosto z kranu lub przegotowanej jest dobrym pomysłem?

Woda mineralna - dobra czy zła?

Cofnijmy się myślą w czasie o 1000, 2000, 5000 lat. Jaką wodę pił człowiek z tamtego okresu? Człowiek, który nie zastanawiał się, czy woda może być dla niego szkodliwa, bo wiedział, że jest dobra? Odpowiedź jest prosta: Pił wodę powierzchniową - wodę ze strumienia, z rzeki, rzadziej z górskich źródeł. Woda powierzchniowa jest wodą miękką - w takiej wodzie minerały nie zdążyły się rozpuścić, dlatego zachowała ona swoje właściwości rozpuszczające.

Woda - Twoje źródło życia, Twoje źródło zdrowia

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jakie znaczenie ma woda w Twoim życiu? Może odpowiesz, że to oczywiste - bez niej nie byłbyś w stanie żyć. Woda jest niezbędna do życia, tak jak tlen i pożywienie. Jednak jeszcze sto lat temu człowiek nie musiał zastanawiać się, jaką wodę pije, czy jest ona zdrowa, czy spełnia swoje podstawowe funkcje, czy nie zawiera chemicznych domieszek. Woda była zdrowa, ponieważ środowisko nie było jeszcze tak skażone jak teraz. Dziś, jeśli chcemy zachować zdrowie, musimy wiedzieć, jaką wodę pijemy. A Ty? Czy wiesz, co pijesz?

Jakie zanieczyszczenia usuwają filtry odwróconej osmozy?

Sól i inne szkodliwe związki chemiczne.

Filtry odwróconej osmozy powstały dla celów Marynarki Wojennej. Umożliwiały żołnierzom uzyskiwanie czystej wody ze słonej wody morskiej.

Stosując filtry odwróconej osmozy masz więc pewność, że Twoja woda wolna jest od szkodliwej soli. Jeśli masz wysokie ciśnienie lub lekarz z innego powodu zalecił Ci maksymalne ograniczenie soli w diecie, zainwestuj w dobrej jakości filtr oczyszczający wodę przy zastosowaniu systemu odwróconej osmozy. Dzięki wykorzystaniu membrany TFC filtr usuwa z wody 90% związków chemicznych.

Ile wody powinniśmy wypijać dziennie?

Jak często sięgasz po wodę do picia? Dla wielu z nas sygnałem wzywającym do nawodnienia organizmu jest pragnienie. Uważamy, iż działa ono jak głód - występuje, kiedy organizm domaga się wody. Tak jest w rzeczywistości. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, iż pragnienie często jest już sygnałem średniego odwodnienia. W początkowej fazie przypomina uczucie głodu, przez co często jest z nim mylone. Do czego prowadzi taka pomyłka? Bardzo często do nadmiernego objadania się, a zarazem odwodnienia.

Subskrybuj to źródło RSS

Dane kontaktowe

  • "ARKA" Sp. z o.o.
  • ul. gen. K. Sosnkowskiego 5i
  • 02-495 Warszawa
  • tel: [22] 867 07 20
  • e-mail: biuro@arkafiltry.pl
  • Google+
  • Twitter
  • Facebook